Skip to navigation
Skip to content
Skip to footer
Previous
Next
Girls Softball
Fri, Mar. 22
Final
Lyons
2
at
Republic County
17
Girls Softball
Fri, Mar. 22
Final
Lyons
4
at
Republic County
19
Boys Baseball
Sat, Mar. 23
Final - 3 innings
Wichita Independent
5
vs
Southeast of Saline
20
Kingman Invitational
Boys Baseball
Sat, Mar. 23
Final - 4 innings
Wichita Independent
1
vs
Southeast of Saline
17
Kingman Tournament 3rd Place:
Girls Softball
Mon, Mar. 25
Postponed
Ellsworth
at
Ellis
Boys Baseball
Mon, Mar. 25
Postponed
Ellsworth
at
Ellis
Girls Softball
Mon, Mar. 25
Postponed
Ellsworth
at
Ellis
Boys Baseball
Mon, Mar. 25
Postponed
Ellsworth
at
Ellis
Girls Softball
Tue, Mar. 26
Postponed
Sacred Heart
at
Minneapolis
Girls Softball
Tue, Mar. 26
Postponed
Sylvan Lucas
at
Republic County
Boys Baseball
Tue, Mar. 26
Postponed
Sacred Heart
at
Minneapolis
Boys Baseball
Tue, Mar. 26
Postponed
Sylvan Lucas
at
Republic County
Girls Softball
Tue, Mar. 26
Postponed
Concordia
at
Beloit
Girls Softball
Tue, Mar. 26
Postponed
Sacred Heart
at
Minneapolis
Girls Softball
Tue, Mar. 26
Postponed
Sylvan Lucas
at
Republic County
Boys Baseball
Tue, Mar. 26
Postponed
Sacred Heart
at
Minneapolis
Boys Baseball
Tue, Mar. 26
Postponed
Sylvan Lucas
at
Republic County
Girls Softball
Tue, Mar. 26
Postponed
Concordia
at
Beloit
Thu, Mar. 28
3:00 PM
Track & Field
at
Bennington Invitational (Area Teams: Lincoln, Rock Hills, Tescott)
Thu, Mar. 28
3:00 PM
Track & Field
at
LaCrosse Invitational (Area Teams: Osborne)
Thu, Mar. 28
4:00PM
Track & Field
at
Russell Invitational (Area Teams: Ellsworth)
Thu, Mar. 28
1:00 PM
Boys Golf
at
Hoisington Invitational (Area Teams: Ellsworth)
Boys Tennis
Thu, Mar. 28
1:00 PM
TBA
at
Ellsworth
Ellsworth Invitational
Girls Softball
Thu, Mar. 28
Final - 5 innings
Smoky Valley
3
at
Southeast of Saline
13
Boys Baseball
Thu, Mar. 28
Final - 3 innings
Smoky Valley
3
at
Southeast of Saline
18
Boys Tennis
Thu, Mar. 28
3:00 PM
TBA
at
Concordia
Concordia Invitational
Girls Softball
Thu, Mar. 28
Final
Ellsworth
1
at
Beloit
4
Boys Baseball
Thu, Mar. 28
Final - 5 innings
Ellsworth
13
at
Beloit
0
Boys Baseball
Thu, Mar. 28
Final - 3 innings
Minneapolis
1
at
Clay Center
24
Girls Softball
Thu, Mar. 28
Final - 6 innings
Smoky Valley
0
at
Southeast of Saline
10
Boys Baseball
Thu, Mar. 28
Final - 4 innings
Smoky Valley
7
at
Southeast of Saline
22
Girls Softball
Thu, Mar. 28
Final - 5 innings
Ellsworth
0
at
Beloit
10
Boys Baseball
Thu, Mar. 28
Final
Ellsworth
5
at
Beloit
8
Boys Baseball
Thu, Mar. 28
Final - 3 innings
Minneapolis
0
at
Clay Center
26
Girls Softball
Mon, Apr. 01
4:00 PM
Concordia
at
Sacred Heart
Boys Baseball
Mon, Apr. 01
4:00 PM
Concordia
at
Sacred Heart
Girls Softball
Mon, Apr. 01
6:00 PM
Concordia
at
Sacred Heart
Boys Baseball
Mon, Apr. 01
6:00 PM
Concordia
at
Sacred Heart
Tue, Apr. 02
3:00 PM
Track & Field
at
Clay Center Invitational (Area Teams: Beloit, Concordia, Minneapolis, Republic County)
Tue, Apr. 02
3:00 PM
Track & Field
at
St. John's Invitational (Area Teams: Lakeside, Lincoln, Osborne, Rock Hills, Sacred Heart, St. John's, Southern Cloud, Sylvan-Lucas, Tescott, Tipton, Thunder Ridge)
Tue, Apr. 02
1:00 PM
Boys Golf
at
Smith Center Invitational (Area Teams: Beloit, Lakeside, Osborne, Republic County, Rock Hills, Smith Center, Stockton)
Tue, Apr. 02
1:00 PM
Boys Golf
at
Wamego Invitational (Area Teams: Concordia)
Tue, Apr. 02
3:00 PM
Boys Golf
at
Washington County Invitational (Area Teams: Republic County)
Boys Tennis
Tue, Apr. 02
3:00 PM
TBA
at
Ellsworth
Ellsworth Invitational
Boys Tennis
Tue, Apr. 02
3:00 PM
Sacred Heart
at
TBA
Ellsworth Invitational
Boys Tennis
Tue, Apr. 02
3:00 PM
Concordia
vs
TBA
Smoky Valley Invitational
Girls Softball
Tue, Apr. 02
4:00 PM
Beloit
at
Minneapolis
Girls Softball
Tue, Apr. 02
4:00 PM
Russell
at
Ellsworth
Girls Softball
Tue, Apr. 02
4:00 PM
Southeast of Saline
at
Republic County
Boys Baseball
Tue, Apr. 02
4:00 PM
Beloit
at
Minneapolis
Boys Baseball
Tue, Apr. 02
4:00 PM
Russell
at
Ellsworth
Boys Baseball
Tue, Apr. 02
4:00 PM
Southeast of Saline
at
Republic County
Girls Softball
Tue, Apr. 02
6:00 PM
Beloit
at
Minneapolis
Girls Softball
Tue, Apr. 02
6:00 PM
Russell
at
Ellsworth
Girls Softball
Tue, Apr. 02
6:00 PM
Southeast of Saline
at
Republic County
Boys Baseball
Tue, Apr. 02
6:00 PM
Beloit
at
Minneapolis
Boys Baseball
Tue, Apr. 02
6:00 PM
Russell
at
Ellsworth
Boys Baseball
Tue, Apr. 02
6:00 PM
Southeast of Saline
at
Republic County
Thu, Apr. 04
3:00 PM
Track & Field
at
Concordia Invitational (Area Teams: Beloit, Concordia, Minneapolis, Smith Center, Southeast of Saline)
Thu, Apr. 04
3:00 PM
Boys Golf
at
Chase Invitational (Area Teams: Pike Valley)
Boys Tennis
Thu, Apr. 04
3:00 PM
Concordia
vs
TBA
Clay Center Invitational
Girls Softball
Thu, Apr. 04
4:00 PM
Sylvan Lucas
at
Beloit
Boys Baseball
Thu, Apr. 04
4:00 PM
Sylvan Lucas
at
Beloit
Girls Softball
Thu, Apr. 04
6:00 PM
Sylvan Lucas
at
Beloit
Boys Baseball
Thu, Apr. 04
6:00 PM
Sylvan Lucas
at
Beloit
Fri, Apr. 05
3:00 PM
Track & Field
at
Hoxie Invitational (Area Teams: Natoma, Stockton)
Fri, Apr. 05
3:00 PM
Track & Field
at
Riley County "Freezin' Falcon" Relays (Area Teams: Pike Valley, Republic County)
Fri, Apr. 05
3:30 PM
Track & Field
at
Marion Invitational (Area Teams: Southeast of Saline)
Fri, Apr. 05
3:00 PM
Track & Field
at
Wakefield Invitational (Area Teams: Southern Cloud)
Fri, Apr. 05
3:00 PM
Boys Golf
at
Hillsboro Invitational (Area Teams: Minneapolis)
Fri, Apr. 05
3:00 PM
Boys Golf
at
Sacred Heart Invitational (Area Teams: Ellsworth, Minneapolis, Sacred Heart, Smith Center, Southeast of Saline)
Girls Softball
Fri, Apr. 05
4:00 PM
Sacred Heart
at
Republic County
Boys Baseball
Fri, Apr. 05
4:00 PM
Sacred Heart
at
Republic County
Girls Softball
Fri, Apr. 05
4:30 PM
Southeast of Saline
at
Abilene
Girls Softball
Fri, Apr. 05
4:30 PM
Rock Creek
at
Concordia
Boys Baseball
Fri, Apr. 05
4:30 PM
Southeast of Saline
at
Abilene
Boys Baseball
Fri, Apr. 05
4:30 PM
Rock Creek
at
Concordia
Girls Softball
Fri, Apr. 05
6:00 PM
Sacred Heart
at
Republic County
Boys Baseball
Fri, Apr. 05
6:00 PM
Sacred Heart
at
Republic County
Girls Softball
Fri, Apr. 05
6:30 PM
Southeast of Saline
at
Abilene
Girls Softball
Fri, Apr. 05
6:30 PM
Rock Creek
at
Concordia
Boys Baseball
Fri, Apr. 05
6:30 PM
Southeast of Saline
at
Abilene
Boys Baseball
Fri, Apr. 05
6:30 PM
Rock Creek
at
Concordia
Mon, Apr. 08
1:00 PM
Boys Golf
at
Bishop Carroll Invitational (Area Teams: Sacred Heart)
Girls Softball
Mon, Apr. 08
4:00 PM
Ellinwood
at
Ellsworth
Boys Baseball
Mon, Apr. 08
4:00 PM
Ellinwood
at
Ellsworth
Girls Softball
Mon, Apr. 08
6:00 PM
Ellinwood
at
Ellsworth
Boys Baseball
Mon, Apr. 08
6:00 PM
Ellinwood
at
Ellsworth
Tue, Apr. 09
3:00 PM
Track & Field
at
Smith Center Redmen Relays (Area Teams: Beloit, Osborne, Pike Valley, Republic County, Smith Center, St. John's, Southern Cloud, Thunder Ridge)
Tue, Apr. 09
3:00 PM
Track & Field
at
Stockton Invitational (Area Teams: Lakeside, Natoma, Stockton)
Tue, Apr. 09
3:30 PM
Track & Field
at
Ellsworth Invitational (Area Teams: Ellsworth, Minneapolis, Sacred Heart, Southeast of Saline, Sylvan-Lucas)
Tue, Apr. 09
3:00 PM
Boys Golf
at
Minneapolis Invitational (Area Teams: Beloit, Ellsworth, Minneapolis, Republic County)
Tue, Apr. 09
1:00 PM
Boys Golf
at
Chapman Invitational (Area Teams: Concordia, Southeast of Saline)
Tue, Apr. 09
1:00 PM
Boys Golf
at
Osborne Invitational (Area Teams: Lakeside, Osborne, Smith Center, Stockton)
Boys Tennis
Tue, Apr. 09
1:00 PM
Sacred Heart
vs
TBA
Trego Invitational
Girls Softball
Tue, Apr. 09
3:00 PM
Sacred Heart
at
Southeast of Saline
Boys Baseball
Tue, Apr. 09
3:00 PM
Sacred Heart
at
Southeast of Saline
Boys Tennis
Tue, Apr. 09
3:00 PM
Ellsworth
vs
TBA
Sterling Invitational
Girls Softball
Tue, Apr. 09
4:00 PM
Republic County
at
Minneapolis
Boys Baseball
Tue, Apr. 09
4:00 PM
Republic County
at
Minneapolis
Boys Baseball
Tue, Apr. 09
4:00 PM
Russell
at
Sylvan Lucas
Girls Softball
Tue, Apr. 09
4:30 PM
Beloit
at
Clay Center
Girls Softball
Tue, Apr. 09
4:30 PM
Concordia
at
Wamego
Boys Baseball
Tue, Apr. 09
4:30 PM
Beloit
at
Clay Center
Boys Baseball
Tue, Apr. 09
4:30 PM
Concordia
at
Wamego
Girls Softball
Tue, Apr. 09
5:00 PM
Sacred Heart
at
Southeast of Saline
Boys Baseball
Tue, Apr. 09
5:00 PM
Sacred Heart
at
Southeast of Saline
Girls Softball
Tue, Apr. 09
6:00 PM
Republic County
at
Minneapolis
Boys Baseball
Tue, Apr. 09
6:00 PM
Republic County
at
Minneapolis
Boys Baseball
Tue, Apr. 09
6:00 PM
Russell
at
Sylvan Lucas
Girls Softball
Tue, Apr. 09
6:30 PM
Beloit
at
Clay Center
Girls Softball
Tue, Apr. 09
6:30 PM
Concordia
at
Wamego
Boys Baseball
Tue, Apr. 09
6:30 PM
Beloit
at
Clay Center
Boys Baseball
Tue, Apr. 09
6:30 PM
Concordia
at
Wamego
NORTH CENTRAL KANSAS SPORTS
Facebook
Twitter
Composite
Search
Sports
Men's Sports
Baseball
Schedule
News
Basketball
Schedule
News
Cross Country
Schedule
News
Football
Schedule
News
8-man Football
Schedule
News
Golf
Schedule
News
Tennis
Schedule
News
Track & Field
Schedule
News
Wrestling
Schedule
News
Bowling
Schedule
News
Women's Sports
Basketball
Schedule
News
Cross Country
Schedule
News
Golf
Schedule
News
Swimming
Schedule
News
Softball
Schedule
News
Tennis
Schedule
News
Track & Field
Schedule
News
Volleyball
Schedule
News
Members
NCAA
Beloit
Ellsworth
Minneapolis
Republic County
Sacred Heart
SE of Saline
Northern Plains
Lakeside
Lincoln
Natoma
Osborne
Pike Valley
Rock Hills
Southern Cloud
St. John's
Stockton
Sylvan-Lucas
Tescott
Thunder Ridge
Tipton
Other Area
Concordia
Smith Center
Pike Trail League (2008-2011)
Lakeside
Pike Valley
Rock Hills
Southern Cloud
St. John's
Standings
Volleyball
Football
8-man Football
Boys Basketball
Girls Basketball
Baseball
Softball
All-League
NORTH CENTRAL ACTIVITIES ASSOCIATION
NORTHERN PLAINS LEAGUE
MID-CONTINENT LEAGUE
AOW Archive
August 2022-PRESENT
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
Streaming
Radio
Contact Us
Posted: Nov 13, 2022
2022 All-League Volleyball Teams
2022 NCAA All-League Volleyball
2022 NPL All-League Volleyball
2022 MCL All-League Volleyball
Share
Facebook
Twitter
Email
Print