2023-24 TRACK AND FIELD SCHEDULE
Date | Event | Notes | Time | Results | Links |
---|---|---|---|---|---|
March | |||||
Thu. 28 | Bennington Invitational (Area Teams: Lincoln, Rock Hills, Tescott) | 3:00 PM | |||
LaCrosse Invitational (Area Teams: Osborne) | 3:00 PM | ||||
Russell Invitational (Area Teams: Ellsworth) | 4:00PM | ||||
April | |||||
Tue. 2 | Clay Center Invitational (Area Teams: Beloit, Concordia, Minneapolis, Republic County) | 3:00 PM | |||
St. John's Invitational (Area Teams: Lakeside, Lincoln, Osborne, Rock Hills, Sacred Heart, St. John's, Southern Cloud, Sylvan-Lucas, Tescott, Tipton, Thunder Ridge) | 3:00 PM | ||||
Thu. 4 | Concordia Invitational (Area Teams: Beloit, Concordia, Minneapolis, Smith Center, Southeast of Saline) | 3:00 PM | |||
Fri. 5 | Hoxie Invitational (Area Teams: Natoma, Stockton) | 3:00 PM | |||
Riley County "Freezin' Falcon" Relays (Area Teams: Pike Valley, Republic County) | 3:00 PM | ||||
Marion Invitational (Area Teams: Southeast of Saline) | 3:30 PM | ||||
Wakefield Invitational (Area Teams: Southern Cloud) | 3:00 PM | ||||
Tue. 9 | Smith Center Redmen Relays (Area Teams: Beloit, Osborne, Pike Valley, Republic County, Smith Center, St. John's, Southern Cloud, Thunder Ridge, Tipton) | 3:00 PM | |||
Stockton Invitational (Area Teams: Lakeside, Natoma, Stockton) | 3:00 PM | ||||
Ellsworth Invitational (Area Teams: Ellsworth, Minneapolis, Sacred Heart, Southeast of Saline, Sylvan-Lucas) | 3:30 PM | ||||
Thu. 11 | Deshler Invitational (Area Teams: Rock Hills) | 11:00 AM | |||
Fri. 12 | Smoky Valley Invitaional (Area Teams: Concordia, Ellsworth, Sacred Heart, Southeast of Saline) | 4:00 PM | |||
Hill City Invitational (Area Teams: St. John's, Smith Center, Thunder Ridge) | 3:00 PM | ||||
Tue. 16 | Republic County Lions Club Invitational (Area Teams: Beloit, Concordia, Lakeside, Lincoln, Minneapolis, Pike Valley, Republic County, Tescott) | 10:00 AM | |||
Plainville Invitational (Area Teams: Natoma, Stockton, Sylvan-Lucas) | 3:00 PM | ||||
Fri. 19 | Halstead Invitational (Area Teams: Concordia) | 2:30 PM | |||
Abilene Invitational (Area Teams: Sacred Heart, Southeast of Saline) | 3:00 PM | ||||
Kaser Relays @ Osborne (Area Teams: Lakeside, Lincoln, Natoma, Osborne, Rock Hills, St. John's, Southern Cloud, Stockton, Sylvan-Lucas, Tescott, Thunder Ridge, Tipton) | 3:00 PM | ||||
Phillipsburg Invitational (Area Teams: Beloit, Smith Center) | 3:00 PM | ||||
Sterling Invitational (Area Teams: Ellsworth) | 3:00 PM | ||||
Mon. 22 | Saline County Meet @ Salina South (Area Teams: Sacred Heart) | 3:30 PM | |||
Tue. 23 | Hoisington Invitational (Area Teams: Ellsworth) | 3:00 PM | |||
Washington County Invitational (Area Teams: Pike Valley, Republic County) | 3:00 PM | ||||
Fri. 26 | Beloit Relays (Area Teams: Beloit, Concordia, Ellsworth, Lakeside, Lincoln, Minneapolis, Osborne, Pike Valley, Republic County, Rock Hills, Sacred Heart, St. John's, Smith Center, Southeast of Saline, Southern Cloud, Sylvan-Lucas, Tescott, Thunder Ridge, Tipton) | 10:00 AM | |||
Quinter Invitational (Area Teams: Natoma, Stockton) | 3:00 PM | ||||
Tue. 30 | Logan Invitational (Area Teams: Lakeside, Osborne, Stockton, Thunder Ridge) | 3:00 PM | |||
Minneapolis Invitational (Area Teams: Concordia, Minneapolis, Republic County, St. John's, Smith Center, Southeast of Saline) | 3:00 PM | ||||
Tescott Invitational (Area Teams: Lincoln, Natoma, Pike Valley, Rock Hills, Southern Cloud, Sylvan-Lucas, Tescott, Tipton) | 3:00 PM | ||||
Moundridge Invitational (Area Teams: Sacred Heart) | 3:45 PM | ||||
May | |||||
Fri. 3 | Rock Hills Invitational (Area Teams: Lakeside, Osborne, Pike Valley, Republic County, Rock Hills, St. John's, Smith Center, Stockton, Thunder Ridge, Tipton) | 3:00 PM | |||
Southeast of Saline Invitational (Area Teams: Beloit, Minneapolis, Sacred Heart, Southeast of Saline) | 3:00 PM | ||||
Thompson Relays @ Lincoln (Area Teams: Lincoln, Southern Cloud, Sylvan-Lucas, Tescott) | 3:00 PM | ||||
Ellinwood Invitational (Area Teams: Ellsworth) | 4:00 PM | ||||
Thu. 9 | MCL Meet @ Russell | 3:00 PM | |||
NCAA League Meet @ Southeast of Saline (Salina) | 3:00 PM | ||||
NPL Meet @ Tescott | 3:00 PM | ||||
Fri. 10 | NCKL Meet @ Marysville | 3:00 PM | |||
Thu. 16 | 1A Regional Meet | 3:00 PM | |||
2A Regional Meet | 3:00 PM | ||||
Fri. 17 | 3A Regional Meet | TBA | |||
Fri. 24 | KSHSAA State Meet @ Wichita | TBA | |||
Sat. 25 | KSHSAA State Meet @ Wichita | TBA |