2023-24 BOYS GOLF SCHEDULE

Date Event Time Results Links
March
Thu. 28   Hoisington Invitational (Area Teams: Ellsworth) 1:00 PM
April
Tue. 2   Smith Center Invitational (Area Teams: Beloit, Lakeside, Osborne, Republic County, Rock Hills, Smith Center, Stockton) 1:00 PM
    Wamego Invitational (Area Teams: Concordia) 1:00 PM
    Washington County Invitational (Area Teams: Republic County) 3:00 PM
Thu. 4   Chase Invitational (Area Teams: Pike Valley, Tipton) 3:00 PM
Fri. 5   Hillsboro Invitational (Area Teams: Minneapolis) 3:00 PM
    Sacred Heart Invitational (Area Teams: Ellsworth, Minneapolis, Sacred Heart, Smith Center, Southeast of Saline) 3:00 PM
Mon. 8   Bishop Carroll Invitational (Area Teams: Sacred Heart) 1:00 PM
Tue. 9   Minneapolis Invitational (Area Teams: Beloit, Ellsworth, Minneapolis, Republic County) 3:00 PM
    Chapman Invitational (Area Teams: Concordia, Southeast of Saline) 1:00 PM
    Osborne Invitational (Area Teams: Lakeside, Osborne, Smith Center, Stockton) 1:00 PM
Thu. 11   St. John's Invitational @ Glasco (Area Teams: Lakeside, Pike Valley, Rock Hills, St. John's, Southern Cloud, Tipton) 10:00 AM
    Washington County Invitational (Area Teams: Republic County) 3:00 PM
Mon. 15   Republic County Invitational (Area Teams: Beloit, Concordia, Ellsworth, Minneapolis, Republic County, Smith Center, Southeast of Saline) 11:00 AM
    Plainville Invitational (Area Teams: Osborne, Stockton) 3:00 PM
Tue. 16   Abilene Invitational (Area Teams: Concordia) 11:00 AM
    NPL Meet @ Tipton 3:00 PM
Thu. 18   Beloit Invitational (Area Teams: Beloit, Concordia, Ellsworth, Minneapolis, Osborne, Republic County, Smith Center, Southeast of Saline) 3:00 PM
    Dodge City Invitational (Area Teams: Sacred Heart) 3:00 PM
Fri. 19   Norton Invitational (Area Teams: Stockton) 1:00 PM
Mon. 22   Concordia Invitational (Area Teams: Beloit, Concordia, Republic County, Smith Center) 1:00 PM
Tue. 23   Rock Hills Invitational (Area Teams: Lakeside, Pike Valley, Rock Hills, St. John's, Southern Cloud, Tipton) 1:00 PM
    Council Grove Invitational (Area Teams: Southeast of Saline) 3:00 PM
Thu. 25   Russell Invitational (Area Teams: Ellsworth, Osborne, Smith Center) 11:00 AM
    Clay Center Invitational (Area Teams: Concordia, Republic County) 3:00 PM
    Hesston Invitational (Area Teams: Southeast of Saline) 1:00 PM
    I-70 Classic @ WaKeeney & Ellis (Area Teams: Stockton) 9:00 AM
Fri. 26   Hillsboro Invitational (Area teams: Minneapolis) 4:00 PM
    Valley Heights Invitational (Area Teams: Republic County) 3:00 PM
    Hutchinson Invite (Area Teams: Sacred Heart) 8:00 AM
Mon. 29   Southeast of Saline Invitational (Area Teams: Beloit, Minneapolis, Republic County, Southeast of Saline) 9:00 AM
Tue. 30   I-35 Invitational (Hesston/McPherson) (Area Teams: Sacred Heart) 8:00 AM
    Lakeside Invitational (Area Teams: Lakeside, Pike Valley, Rock Hills, Southern Cloud, Tipton) 1:00 PM
    Marysville Invitational (Area Teams: Concordia) 1:00 PM
    Marion Invitational (Area Teams: Southeast of Saline) 1:30 PM
May
Thu. 2   Goddard-Eisenhower Invitational (Area Teams: Sacred Heart) 1:00 PM
    Riley County Invitational (Area Teams: Lakeside, Pike Valley, Rock Hills, St. John's, Southern Cloud) 1:00 PM
    Ellsworth Invitational (Area Teams: Beloit, Ellsworth, Minneapolis, Republic County) 3:00 PM
    Junction City Invitational (Area Teams: Southeast of Saline) 3:00 PM
Fri. 3   Hill City Invitational (Area Teams: Osborne, Stockton) 3:00 PM
Mon. 6   NCKL Meet @ Marysville 1:00 PM
Tue. 7   Tipton Invitational (Area Teams: Lakeside, Pike Valley, Rock Hills, St. John's, Southern Cloud, Tipton) 10:30 AM
    NCAA League Meet @ Republic County 1:00 PM
    Mel Schremmer Invitational @ Phillipsburg (Area Teams: Osborne, Smith Center, Stockton) 3:00 PM
Thu. 9   MCL Meet @ Hays 1:00 PM
Mon. 13   4A Regional Meet TBA
    3A Regional Meet TBA
    2A Regional Meet TBA
    1A Regional Meet TBA
Mon. 20   KSHSAA State Meets TBA
Tue. 21   KSHSAA State Meets TBA