2023-24 GIRLS SOFTBALL SCHEDULE

Monday, March 18, 2024
Mar 18 (Mon)
Final - 6 innings
Ellinwood
2
Sacred Heart
12
Mar 18 (Mon)
Final
Ellinwood
19
Sacred Heart
22
Tuesday, March 19, 2024
Mar 19 (Tue)
Final
Sylvan Lucas
3
Pratt-Skyline
4
Mar 19 (Tue)
Final
Sylvan Lucas
6
Pratt-Skyline
4
Thursday, March 21, 2024
Mar 21 (Thu)
Final
Riley County
5
Concordia
4
Mar 21 (Thu)
Final
Riley County
12
Concordia
11
Friday, March 22, 2024
Mar 22 (Fri)
Final
Lyons
2
Republic County
17
Mar 22 (Fri)
Final
Lyons
4
Republic County
19
Monday, March 25, 2024
Mar 25 (Mon)
Cancelled
Ellsworth
Ellis
Mar 25 (Mon)
Cancelled
Ellsworth
Ellis
Tuesday, March 26, 2024
Mar 26 (Tue)
Postponed
Concordia
Beloit
Mar 26 (Tue)
Postponed
Concordia
Beloit
Thursday, March 28, 2024
Mar 28 (Thu)
Final - 5 innings
Smoky Valley
3
Southeast of Saline
13
Mar 28 (Thu)
Final
Ellsworth *
1
Beloit *
4
Mar 28 (Thu)
Final
Republic County
6
Valley Heights
10
Mar 28 (Thu)
Final - 6 innings
Smoky Valley
0
Southeast of Saline
10
Mar 28 (Thu)
Final - 5 innings
Ellsworth *
0
Beloit *
10
Mar 28 (Thu)
Final
Republic County
3
Valley Heights
5
Monday, April 01, 2024
Apr 01 (Mon)
Final - 4 innings
Concordia
21
Sacred Heart
1
Apr 01 (Mon)
Final - 4 innings
Concordia
16
Sacred Heart
0
Tuesday, April 02, 2024
Apr 02 (Tue)
Final
Beloit *
9
Minneapolis *
7
Apr 02 (Tue)
Final - 3 innings
Russell
3
Ellsworth
19
Apr 02 (Tue)
Final - 5 innings
Southeast of Saline *
19
Republic County *
1
Apr 02 (Tue)
Final - 5 innings
Beloit *
20
Minneapolis *
5
Apr 02 (Tue)
Final - 5 innings
Russell
3
Ellsworth
17
Apr 02 (Tue)
Final - 5 innings
Southeast of Saline *
14
Republic County *
1
Thursday, April 04, 2024
Apr 04 (Thu)
Final - 4 innings
Sylvan Lucas
2
Beloit
17
Apr 04 (Thu)
Final - 5 innings
Sylvan Lucas
1
Beloit
12
Friday, April 05, 2024
Apr 05 (Fri)
Final - 6 innings
Sacred Heart *
1
Republic County *
11
Apr 05 (Fri)
Final
Southeast of Saline
3
Abilene
2
Apr 05 (Fri)
Final
Rock Creek
15
Concordia
4
Apr 05 (Fri)
Final
Sacred Heart *
10
Republic County *
6
Apr 05 (Fri)
Final
Southeast of Saline
9
Abilene
4
Apr 05 (Fri)
Final - 5 innings
Rock Creek
15
Concordia
0
Monday, April 08, 2024
Apr 08 (Mon)
Final
Ellinwood
3
Ellsworth
11
Apr 08 (Mon)
Final - 4 innings
Ellinwood
2
Ellsworth
18
Tuesday, April 09, 2024
Apr 09 (Tue)
Final - 5 innings
Sacred Heart *
2
Southeast of Saline *
12
Apr 09 (Tue)
Final - 5 innings
Republic County *
4
Minneapolis *
15
Apr 09 (Tue)
Final
Beloit
10
Clay Center
8
Apr 09 (Tue)
Final - 6 innings
Concordia *
0
Wamego *
11
Apr 09 (Tue)
Final - 3 innings
Sacred Heart *
0
Southeast of Saline *
16
Apr 09 (Tue)
Final
Republic County *
0
Minneapolis *
8
Apr 09 (Tue)
Final
Beloit
0
Clay Center
8
Apr 09 (Tue)
Final
Concordia *
2
Wamego *
9
Thursday, April 11, 2024
Apr 11 (Thu)
Final - 6 innings
Republic County
0
Concordia
10
Apr 11 (Thu)
Final
Valley Heights
6
Sacred Heart
2
Apr 11 (Thu)
Final
Plainville
4
Sylvan Lucas
5
Apr 11 (Thu)
Final
Republic County
12
Concordia
14
Apr 11 (Thu)
Final
Valley Heights
14
Sacred Heart
7
Apr 11 (Thu)
Final
Plainville
0
Sylvan Lucas
5
Friday, April 12, 2024
Apr 12 (Fri)
Final
Chapman
5
Southeast of Saline
1
Apr 12 (Fri)
Final - 5 innings
Sunflower League Festival
Beloit
0
Gardner-Edgerton
10
Apr 12 (Fri)
Final - 5 innings
Minneapolis *
16
Ellsworth *
6
Apr 12 (Fri)
Final
Chapman
3
Southeast of Saline
4
Apr 12 (Fri)
Final - 5 innings
Minneapolis *
12
Ellsworth *
2
Saturday, April 13, 2024
Apr 13 (Sat)
Final
Sunflower League Festival
Beloit
8
Shawnee Mission Northwest
15
Apr 13 (Sat)
Final
Sunflower League Festival
Beloit
7
Olathe East
5
Monday, April 15, 2024
Apr 15 (Mon)
Final
Sylvan Lucas
4
Republic County
10
Apr 15 (Mon)
Final
Southeast of Saline
3
Clay Center
4
Apr 15 (Mon)
Final - 5 innings
Sylvan Lucas
5
Republic County
15
Apr 15 (Mon)
Final
Southeast of Saline
6
Clay Center
1
Tuesday, April 16, 2024
Apr 16 (Tue)
Final - 5 innings
Ellsworth *
14
Sacred Heart *
2
Apr 16 (Tue)
Final - 3 innings
Russell
3
Minneapolis
19
Apr 16 (Tue)
Final - 3 innings
Sylvan Lucas
5
Ellis
20
Apr 16 (Tue)
Final
Concordia *
0
Chapman *
3
Apr 16 (Tue)
Final - 5 innings
Ellsworth *
14
Sacred Heart *
3
Apr 16 (Tue)
Final - 6 innings
Russell
10
Minneapolis
21
Apr 16 (Tue)
Final
Sylvan Lucas
6
Ellis
13
Apr 16 (Tue)
Final
Concordia *
6
Chapman *
8
Thursday, April 18, 2024
Apr 18 (Thu)
Final
Beloit *
2
Southeast of Saline *
7
Apr 18 (Thu)
Final
Republic County
11
Sylvan Lucas
5
Apr 18 (Thu)
Final - 6 innings
Beloit *
4
Southeast of Saline *
14
Apr 18 (Thu)
Final
Republic County
9
Sylvan Lucas
10
Friday, April 19, 2024
Apr 19 (Fri)
Final - 3 innings
Sacred Heart *
1
Minneapolis *
16
Apr 19 (Fri)
Final - 5 innings
Plainville
0
Beloit
13
Apr 19 (Fri)
Final
Spearville
3
Ellsworth
11
Apr 19 (Fri)
Final - 5 innings
Sacred Heart *
0
Minneapolis *
10
Apr 19 (Fri)
Final
Plainville
2
Beloit
7
Apr 19 (Fri)
Final - 6 innings
Spearville *
3
Ellsworth *
13
Monday, April 22, 2024
Next Event
Apr 22 (Mon)
4:00 PM CDT
Sacred Heart
Russell
Apr 22 (Mon)
6:00 PM CDT
Sacred Heart
Russell
Tuesday, April 23, 2024
Apr 23 (Tue)
3:00 PM CDT
Minneapolis *
Southeast of Saline *
Apr 23 (Tue)
4:00 PM CDT
Republic County
Plainville
Apr 23 (Tue)
4:00 PM CDT
Ness City
Sylvan Lucas
Apr 23 (Tue)
4:30 PM CDT
Concordia *
Abilene *
Apr 23 (Tue)
5:00 PM CDT
Minneapolis *
Southeast of Saline *
Apr 23 (Tue)
6:00 PM CDT
Republic County
Plainville
Apr 23 (Tue)
6:00 PM CDT
Ness City
Sylvan Lucas
Apr 23 (Tue)
6:30 PM CDT
Concordia *
Abilene *
Thursday, April 25, 2024
Apr 25 (Thu)
4:00 PM CDT
Wichita Independent
Sacred Heart
Apr 25 (Thu)
6:00 PM CDT
Wichita Independent
Sacred Heart
Friday, April 26, 2024
Apr 26 (Fri)
4:00 PM CDT
Minneapolis
Concordia
Apr 26 (Fri)
4:00 PM CDT
Colby
Sylvan Lucas
Apr 26 (Fri)
4:30 PM CDT
Beloit
Abilene
Apr 26 (Fri)
6:00 PM CDT
Minneapolis
Concordia
Apr 26 (Fri)
6:00 PM CDT
Colby
Sylvan Lucas
Apr 26 (Fri)
6:30 PM CDT
Beloit
Abilene
Monday, April 29, 2024
Apr 29 (Mon)
4:00 PM CDT
Minneapolis
Sylvan Lucas
Apr 29 (Mon)
6:00 PM CDT
Minneapolis
Sylvan Lucas
Tuesday, April 30, 2024
Apr 30 (Tue)
4:00 PM CDT
Southeast of Saline *
Ellsworth *
Apr 30 (Tue)
4:00 PM CDT
Wichita Trinity
Sacred Heart
Apr 30 (Tue)
4:30 PM CDT
Marysville *
Concordia *
Apr 30 (Tue)
6:00 PM CDT
Southeast of Saline *
Ellsworth *
Apr 30 (Tue)
6:00 PM CDT
Wichita Trinity
Sacred Heart
Apr 30 (Tue)
6:30 PM CDT
Marysville *
Concordia *
Thursday, May 02, 2024
May 02 (Thu)
4:00 PM CDT
Ellsworth
Plainville
May 02 (Thu)
4:00 PM CDT
Southeast of Saline
Russell
May 02 (Thu)
6:00 PM CDT
Ellsworth
Plainville
May 02 (Thu)
6:00 PM CDT
Southeast of Saline
Russell
Friday, May 03, 2024
May 03 (Fri)
4:00 PM CDT
Republic County *
Beloit *
May 03 (Fri)
4:00 PM CDT
Minneapolis
Ellinwood
May 03 (Fri)
6:00 PM CDT
Republic County *
Beloit *
May 03 (Fri)
6:00 PM CDT
Minneapolis
Ellinwood
Monday, May 06, 2024
May 06 (Mon)
4:00 PM CDT
Ellsworth *
Republic County *
May 06 (Mon)
4:00 PM CDT
Plainville
Minneapolis
May 06 (Mon)
4:00 PM CDT
Sylvan Lucas
Ellinwood
May 06 (Mon)
4:30 PM CDT
Clay Center *
Concordia *
May 06 (Mon)
6:00 PM CDT
Ellsworth *
Republic County *
May 06 (Mon)
6:00 PM CDT
Plainville
Minneapolis
May 06 (Mon)
6:00 PM CDT
Sylvan Lucas
Ellinwood
May 06 (Mon)
6:30 PM CDT
Clay Center *
Concordia *
Tuesday, May 07, 2024
May 07 (Tue)
4:00 PM CDT
Sacred Heart *
Beloit *
May 07 (Tue)
6:00 PM CDT
Sacred Heart *
Beloit *
Monday, May 13, 2024
May 13 (Mon)
TBA
@ TBA
3A Regional Tournament (May 13-16)
Beloit
TBA
May 13 (Mon)
TBA
3A Regional Tournament (May 13-16)
Ellsworth
TBA
May 13 (Mon)
TBA
3A Regional Tournament (May 13-16)
Minneapolis
TBA
May 13 (Mon)
TBA
2-1A Regional Tournament (May 13-16)
Republic County
TBA
May 13 (Mon)
TBA
2-1A Regional Tournament (May 13-16)
Sacred Heart
TBA
May 13 (Mon)
TBA
3A Regional Tournament (May 13-16)
Southeast of Saline
TBA
May 13 (Mon)
TBA
Regional Tournament (May 13-16)
Sylvan Lucas
TBA
May 13 (Mon)
TBA
@ TBA
Regional Tournament (May 13-16)
Concordia
TBA
* Conference